Fascial Distortion Model

UCZESTNICY:
fizjoterapeuci (min. licencjat), lekarze, osteopaci, masażyści
UWAGA!
Kursy metody FDM dofinansowywane są z funduszy unijnych poprzez Bazę Usług Rozwojowych - usługi rozwojowe. www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl
Niepowiązane z Bazą możliwości dofinansowania w ramach projektów unijnych można wyszukać na stronie Ministerstwa Rozwoju: www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/skorzystaj/
Fascial Distortion Model (FDM) - to rewolucyjna metoda, której twórcą był amerykański osteopata dr Stephen Typaldos, posiadająca własną diagnostykę i koncepcję terapeutyczną leczenia bólu i zaburzeń występujących w układzie powięziowym, łączy w genialny sposób Osteopatię z Ortopedią. Jeszcze niedawno metoda ta w Europie i na świecie kierowana była wyłącznie do osteopatów i lekarzy. Dzięki ścisłej współpracy niemieckiego osteopaty Franka Römera z Alexandrem Typaldosem, synem niestety nie żyjącego już dr Stephena Typaldosa, otworzyła się możliwość szkolenia i certyfikowania (Typaldos Certified®) z metody FDM na skalę międzynarodową również fizjoterapeutów i masażystów.
Wiele jednostek chorobowych, kontuzji czy też obrażeń, prowadzi do strukturalnych zmian układu powięziowego (Fascial Distortion), te z kolei mogą manifestować się różnorodnymi dolegliwościami. Typaldos u swoich pacjentów zaobserwował powtarzający się wzorzec mowy ciała i sposób opisywania bólu a obraz ten przyporządkował do 6 dysfunkcji układu powięziowego.
Zastosowanie „prostych” technik z zakresu FDM, prowadzi często już po pierwszym zabiegu do znacznej lub całkowitej poprawy objawów występujących u pacjenta. FDM znajduje swoje zastosowanie przy schorzeniach kręgosłupa, zespole bolesnego barku czy też zamrożonego barku, dystorsjach, zapaleniach nadkłykci, artretyzmie, lumbago, urazach mięśni, zapaleniach ścięgna Achillesa i przy wielu innych jednostkach chorobowych. Za pomocą tej metody możemy znacznie przyspieszyć proces gojenia, regeneracji i powrotu do pełnego obciążenia.
SKRÓCONY PROGRAM SZKOLENIA:
- Historia i powstanie modelu FDM - Anatomia, fizjologia i patofizjologia oraz funkcje struktur powięziowych - Teoria 6 dystorsji układu powięziowego - Diagnostyka: wywiad, badanie, mowa ciała - Palpacja napięć tkankowych i rozluźnianie patologicznych zaburzeń układu powięziowego - Praktyczne leczenie kończyny górnej - Jednostki chorobowe: zamrożony bark, zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty, zespół odruchowej dystrofii współczulnej, itd. - Omówienie najczęstszych błędów terapeutycznych - Leczenie kończyny dolnej i miednicy - Jednostki chorobowe: skrzywienie miednicy, syndrom mięśnia gruszkowatego, dolegliwości dotyczące nerwu kulszowego, zwichnięcia, kolano skoczka, kolano biegacza, Shin Splint, itd. - Leczenie kręgosłupa i szczęki - Jednostki chorobowe: dolegliwości odcinka szyjnego, ból w odcinku lędźwiowym, zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego, itd.
Uczestnicy kursu otrzymają m.in.: - praktyczną wiedzę z zakresu FDM - umiejętność identyfikacji problemów i ich rozwiązywania - książkę FDM - międzynarodowy certyfikat
WYKŁADOWCA:
Piotr Kostrzębski - wykształcony fizjoterapeuta, terapeuta osteopatyczny, terapeuta manualny i akredytowany przez IFDMO instruktor FDM oraz FDM NEURO. Prywatnie właściciel gabinetu OsteoMedical w Poznaniu. Jako pierwszy rozpoczął badania na temat wykorzystania FDM w leczeniu pacjentów z patologią napięcia mięśniowego w przebiegu chorób neurologicznych - szczególnie w neuropediatrii. FDM wykorzystuje do pracy z pacjentami neurologicznymi, szczególnie u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym z patologią chodu spastycznego. Jest również autorem szkoleń z zakresu badania, terapii manualnej i osteopatycznej, biomechaniki stopy a od końca 2014r. asystentem w szkoleniu KTP (Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa). Twórca i autor systemu szkoleń Globalnej Terapii Stopy.
Robert Faryj - z wykształcenia jest fizjoterapeutą oraz certyfikowanym przez IFDMO instruktorem metody FDM. Od wielu lat szkoli fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy i trenerów oraz instruktorów sportu z zakresu Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej (KTP), Tensiotapingu®, Medical Fitness i Qi-Bo®. Na stałe żyje w krainie tysiąca jezior na Mazurach. Pracuje jako fizjoterapeuta w Warszawie i Piszu, głównie z pacjentami ortopedycznymi i obrzękowymi. Jest wynalazcą "Opatrunku Limfatycznego", służącego do zwalczania obrzęków limfatycznych. Obok prac badawczych, zawodowych jak i szkoleniowych jest trenerem Brazylijskiego Jiu Jitsu, Mixed Martial Arts i Qi-Bo®.
CZAS TRWANIA: 6 dni (52 godzin dydaktycznych, gdzie 1 godz. dydaktyczna = 45 min)
CENA: 4500 PLN (możliwość indywidualnego harmonogramu wpłat)
Najbliższe terminy szkoleń
19 - 24 lutego 2019
(52 godz. dydaktyczne)
Fascial Distorsion Model - poziom podstawowy (kurs intensywny)
Prowadzący: Robert Faryj
Cena: 4500 PLN
24 - 29 września 2019
(52 godz. dydaktyczne)
Fascial Distortion Model - poziom podstawowy (kurs intensywny)
Prowadzący: Marcin Słota
Cena: 4500 PLN
|