BMK Facebook

Fascial Distortion Model

UCZESTNICY:

lekarze, osteopaci, fizjoterapeuci, masażyści

Fascial Distortion Model (FDM) - to rewolucyjna metoda, której twórcą był amerykański osteopata dr Stephen Typaldos, posiadająca własną diagnostykę i koncepcję terapeutyczną leczenia bólu i zaburzeń występujących w układzie powięziowym, łączy w genialny sposób Osteopatię z Ortopedią. Jeszcze niedawno metoda ta w Europie i na świecie kierowana była wyłącznie do osteopatów i lekarzy. Dzięki ścisłej współpracy niemieckiego osteopaty Franka Römera z Alexandrem Typaldosem, synem niestety nie żyjącego już dr Stephena Typaldosa, otworzyła się możliwość szkolenia i certyfikowania (Typaldos Certified®) z metody FDM na skalę międzynarodową również fizjoterapeutów i masażystów.

Wiele jednostek chorobowych, kontuzji czy też obrażeń, prowadzi do strukturalnych zmian układu powięziowego (Fascial Distortion), te z kolei mogą manifestować się różnorodnymi dolegliwościami. Typaldos u swoich pacjentów zaobserwował powtarzający się wzorzec mowy ciała i sposób opisywania bólu a obraz ten przyporządkował do 6 dysfunkcji układu powięziowego.

Zastosowanie „prostych” technik z zakresu FDM, prowadzi często już po pierwszym zabiegu do znacznej lub całkowitej poprawy objawów występujących u pacjenta. FDM znajduje swoje zastosowanie przy schorzeniach kręgosłupa, zespole bolesnego barku czy też zamrożonego barku, dystorsjach, zapaleniach nadkłykci, artretyzmie, lumbago, urazach mięśni, zapaleniach ścięgna Achillesa i przy wielu innych jednostkach chorobowych. Za pomocą tej metody możemy znacznie przyspieszyć proces gojenia, regeneracji i powrotu do pełnego obciążenia.

 

PROGRAM SZKOLENIA:

Celem szkolenia jest przekazanie praktycznej i teoretycznej wiedzy z zakresu:

- historii FDM
- anatomii i funkcji struktur powięziowych
- teorii 6 dystorsji powięziowych
- wzorców dystorsji, diagnostyki i mowy ciała
- palpacji napięć tkankowych i roluźniania patologicznych wzorców
- praktycznego leczenia kończyny górnej, dolnej, miednicy, kręgosłupa i szczęki
- patologicznych zmian układu powięziowego
- powięziowego leczenia brzucha

Uczestnicy kursu otrzymają m.in.:
- praktyczną wiedzę z zakresu FDM
- umiejętność identyfikacji problemów i ich rozwiązywania
- książkę FDM
- międzynarodowy certyfikat
- wpis na listę terapeutów FDM Międzynarodowego stowarzyszenia IFDMO

certyfikacja: Typaldos FDM Certified

WYKŁADOWCA:

Piotr Kostrzębski

Jest wykształconym fizjoterapeutą, osteopatą, terapeutą manualnym i akredytowanym przez IFDMO instruktorem FDM oraz FDM NEURO. Prywatnie współwłaściciel Strefy Osteopatii w Pruszkowie.

Jako pierwszy rozpoczął badania na temat wykorzystania FDM i manipulacji powięziowych w leczeniu pacjentów z patologią napięcia mięśniowego w przebiegu chorób neurologicznych – szczególnie w neuropediatrii. FDM wykorzystuje do pracy z pacjentami neurologicznymi, szczególnie u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym z patologią chodu spastycznego. Jest również autorem szkoleń z zakresu badania, terapii manualnej i osteopatycznej, biomechaniki stopy a od końca 2014r. asystentem w szkoleniu KTP (Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa).

Robert Faryj

Z wykształcenia jest fizjoterapeutą oraz certyfikowanym przez IFDMO instruktorem metody FDM. Od wielu lat szkoli fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy i trenerów oraz instruktorów sportu z zakresu Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej (KTP), Tensiotapingu®, Medical Fitness i Qi-Bo®.

Na stałe żyje w krainie tysiąca jezior na Mazurach. Pracuje jako fizjoterapeuta w Warszawie i Piszu, głównie z pacjentami ortopedycznymi i obrzękowymi. Jest wynalazcą "Opatrunku Limfatycznego", służącego do zwalczania obrzęków limfatycznych. Obok prac badawczych, zawodowych jak i szkoleniowych jest trenerem Brazylijskiego Jiu Jitsu, Mixed Martial Arts i Qi-Bo®.

CZAS TRWANIA: 6 dni (60 godzin dydaktycznych, gdzie 1 godz. dydaktyczna = 45 min)

CENA: 4500 PLNNajbliższe terminy szkoleń

21 - 26 listopada 2017 (60 godz. dydaktycznych)

Fascial Distorsion Model - poziom podstawowy (kurs intensywny)

Prowadzący: Piotr Kostrzębski

Cena: 4300 PLN

23 - 28 stycznia 2018 (60 godz. dydaktycznych)

Fascial Distorsion Model - poziom podstawowy (kurs intensywny)

Prowadzący: Robert Faryj

Cena: 4500 PLN