BMK Facebook

Fizjo Summer Workshops

Pierwsze w Polsce w 100% praktyczne warsztaty - praktyczna formuła z ograniczeniem teorii do odpowiadania na pytania uczestników :)

  • - swobodna atmosfera sprzyjająca zdobywaniu nowych doświadczeń i poprawianiu swoich umiejętności praktycznych

  • - warsztaty prowadzą doświadczeni terapeuciz zespołu BMK Centrum Rehabilitacji

  • - 100% PRAKTYKI, 0% NUDY!!!

  • - przystępne ceny (uzależnione od ilości warsztatów w których weźmie się udział --> im więcej się uczysz tym mniej płacisz)

 

Wychodzimy naprzeciw Waszym potrzebom i oferujemy 4 dni niezależnych warsztatów z zakresu:

- Diagnostyki i elementów terapii w zakresie fizjoterapii kończyny górnej (8 godzin dydaktycznych)

- Diagnostyki i elementów terapii w zakresie fizjoterapii kończyny dolnej (8 godzin dydaktycznych)

- Diagnostyki i elementów terapii w zakresie fizjoterapii kręgosłupa (8 godzin dydaktycznych)

- Treningu funkcjonalnego (8 godzin dydaktycznych)

- Fizjoterapii w pediatrii

- Diagnostyki różnicowej - case study

- Traumatologii sportowej - case study

Książki na bok! Ćwiczymy!!!


Czym będziemy się zajmować:

- praktycznym podejściem do diagnostyki i terapii Pacjentów trafiających do gabinetu Fizjoterapeuty

- różnicowaniem skąd wywodzą się dolegliwości u pacjentów (czyli jaki wpływ mają choroby współistniejące i wcześniejsze urazy i kontuzje)

- treningiem funkcjonalnym od podszewki (czyli, że nie o zmęczenie w tym chodzi, a o poprawienie danej funkcji - umiejętności, sprawności, cechy)

 

TERMINY POSZCZEGÓLNYCH WARSZTATÓW:

12 lipca 2017 - Kończyna górna (zespół BMK CR 9.00 - 17.00)

13 lipca 2017 - Kończyna dolna (zespół BMK CR 9.00 - 17.00)

14 lipca 2017 - Kręgosłup (zespół BMK CR 9.00 - 17.00)

15 lipca 2017 - Trening funkcjonalny (zespół BMK CR 9.00 - 17.00)

 

23 sierpnia 2017 - Trening funkcjonalny (zespół BMK CR 9.00 - 17.00)

24 sierpnia 2017 - Kończyna dolna (zespół BMK CR 9.00 - 17.00)

24 sierpnia 2017 - Diagnostyka różnicowa - case study (Tomasz Chielewski 17.00 - 20.00)

25 sierpnia 2017 - Fizjoterapia w pediatrii (Alina Wojciechowska 9.00 - 17.00)

25 sierpnia 2017 - Traumatologia sportowa - case study (Tomasz Chielewski 17.00 - 20.00)

26 sierpnia 2017 - Kończyna górna (zespół BMK CR 9.00 - 17.00)

27 sierpnia 2017 - Kręgosłup (zespół BMK CR 9.00 - 17.00)


Case study  to dodatkowe warsztaty popołudniowe 17.00 - 20.00:

Diagnostyka różnicowa - case study

Tematem przewodnim seminarium będą choroby reumatyczne ze szczególnym uwzględnieniem symptomatologii "pozastawowej". Na podstawie historii Pacjentów zaprezentujemy całą ścieżkę wnioskowania klinicznego - od momentu zgłoszenia się Pacjenta, poprzez wywiad, badanie, ocenę wyników badań i sformułowanie diagnozy. Ważnym elementem dyskusji będzie "przypadkowe" rozpoznanie choroby układowej u Pacjenta z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi (staw kolanowy, bark).

Traumatologia sportowa - case study

2 moduły - stopa / staw skokowy i "pozakolanowe" przyczyny bólu kolana. Przypadki kliniczne, omówienie ścieżki diagnostycznej, propozycja testów, terapii diagnostycznej. Całość materiału oparta na doświadczeniach prowadzącego (poradnia medycyny sportowej, sala treningowa).

 

Im więcej się uczysz tym mniej płacisz! Zapisz się na więcej niż 1 warsztat i płać mniej.

1 warsztat - 250,00 PLN

2 warsztaty - 450,00 PLN

3 warsztaty - 600,00 PLN

4 warsztaty - 700,00 PLN

case study - 150,00 PLN

STUDENCI otrzymują dodatkowe 10% zniżki


UCZESTNICY:

studenci / technicy fizjoterapii/ fizjoterapeuci / lekarze

UWAGA:

uczestnikom deklarującym chęć udziału w szkoleniu zalecamy powtórkę z anatomii i biomechaniki;

na warsztaty "zabierz ze sobą" ze sobą strój i obuwie sportowe oraz pozytywne nastawienie gotowość do aktywnego uczestnictwa w ćwiczeniach i pokazach terapii :)

 

Fizjo Summer Workshop to "czysta" praktyka pracy z pacjentem lub zawodnikiem, przedsatawiona przez nasz Zespół BMK Centrum Rehabilitacji:

Mateusz Makulik - Magister fizjoterapii, terapeuta manualny, absolwent Akademii Medycznej oraz Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Trener personalny, uczestnik wielu szkoleń dokształcających min: Terapia Manualna wg Briana Mulligana, Terapia Manualna wg Dr Ackermana, PNF, Kinesiotaping w sporcie i rehabilitacji oraz wiele innych.

Od 5 lat pracuję czynnie w zawodzie, skupia się na holistycznym podejść do każdego pacjenta, aby dopasować odpowiedni system leczenia do jego indywidualnych potrzeb. Podczas każdej wizyty poświęca pacjentom pełną uwagę, a praca manualna zawsze jest uzupełniona niezbędnymi ćwiczeniami oraz edukacją w zakresie ich wykonywania.

Ania Piotrowska - Licencjonowana Fizjoterapeutka. Pracuje w ortopedii; urazach, wadach postawy z młodzieżą i dorosłymi. Zajmuje się terapią manualną oraz treningiem zdrowotnym. Preferuje model pracy w zespole terapeutycznym. Fizjoterapeutka od 2013 roku, a od 2017 - Fizjoterapeutka, Terapeutka Manualna w BMK Centrum Rehabilitacji. Wykorzystuje metody terapii manualnej wg Kaltenborna i Evientha, koncepcę PNF, Funkcjonalnego Treningu Zdrowotnego, Terapię Punktów Spustowych, Taśm Anatomicznych, Kinesiotapingu i innych. Poza pasją do fizjoterapii, jej drugie życie to Capoeira.

 

 

Aleksander Kucza - Fizjoterapeuta, mgr rehabilitacji ruchowej. W pracy zawodowej wykorzystuje wiedzę zgromadzoną w czasie licznych specjalistycznych kursów prowadzonych przez instruktorów z całego świata. Dyplomowany terapeuta metod PNF, Ortopedycznej Terapii Manualnej Kaltenborna i Evjentha oraz metody McKenziego. Jeden z kilku fizjoterapeutów w Polsce, którzy ukończyli kurs Ortopedycznej Terapii Manualej OMT (1300 godzin dydaktycznych). Wieloletni praktyk i doświadczony szkoleniowiec. PT, OMT.

 

 

 

 

Robert Witkowski "Czajnik" - Fizjoterapeuta, terapeuta manualny (Kaltenborn, Acermann), ukończył szkolenia z zakresu terapii tkanek miękkich, PNF, medycznego treningu terapeutycznego, metody McKenziego i kinesiotapingu. Od prawie 15 lat aktywnie trenuje Capoeira (instruktor 3 stopnia w grupie International Capoeira Raiz), medalista mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w akrobatyce sportowej. Próbował swoich sił również jako zawodnik taekwondo, boksu i muay thai.

 

 

 

 

Jacek Jankiewicz "Apacz" - Specjalista inżynierii biomedycznej, który zaprzągł biomechanikę do "ciężkiej pracy fizycznej". Jako fascynat sportu uczynił z treningu sposób na życie. W codziennej pracy przeplata doświadczenia "naukowe" z treningiem siłowym, budowaniem core stability i pracą w funkcji. Oprócz treningu funkcjonalnego aktywnie uprawia wspinaczkę sportową. Posiada stopień mistrzowski w taekwondo.

 

 

 

 

 

Tomasz Chmielewski - Lekarz, (Poradnia Medycyny Sportowej BMK Centrum Rehabilitacji); specjalizuje się w funkcjonalnej ocenie młodych sportowców, korekcji zaburzeń biomechanicznych i medycznych aspektach treningu motorycznego. Jest autorem kilkudziesięciu szkoleń dla fizjoterapeutów, lekarzy i trenerów. W zespole prowadzącym szkolenie odpowiada m.in. za zagadnienia związane z fizjologią wysiłku, suplementacją i urazami narządu ruchu.

 

 

 

 

 

ZAPRASZAMY!Najbliższe terminy szkoleń