BMK Facebook

Funkcjonalny trening zdrowotny – Advanced

UCZESTNICY:

Do udziału zapraszamy przede wszystkim trenerów i instruktorów sportu, fizjoterapeutów, lekarzy, trenerzy personalnych, zawodników, osoby aktywne fizycznie

Szkolenie dedykowane jest osobom, które ukończyły część podstawową Funkcjonalnego Treningu Zdrowotnego.

Funkcjonalny trening zdrowotny nastawiony jest na poprawę zdrowia w  każdym aspekcie życia, którego wymaga pacjent, niezależnie od jego wieku, historii chorobowej/urazowej, uprawianej dyscypliny sportu, zainteresowań, hobby. Polepszenie wyników sportowych, zmianę kompozycji ciała, redukcję masy ciała traktujemy jako cele drugorzędne. Poprawa wyglądu sylwetki jest w treningu zdrowotnym równoznaczna z eliminacją dysfunkcji, odpowiednią stabilnością i mobilnością poszczególnych segmentów ciała i zbliżeniem do fizjologii zarówno w warunkach statyki, jak i w ruchu.

Na podstawie informacji bazowych uzyskanych w części pierwszej uczestnik tego szkolenia będzie uczył się ćwiczeń złożonych takich jak m. in. martwy ciąg, żelazny ciąg, przysiady z obciążeniem, podciąganie na drążku. Podczas kursu uczestnicy wyznaczą siłę maksymalną określonych grup mięśniowych dla ustalenia stref treningowych. Dzięki uzyskanym wynikom wykonają trening ukierunkowany na poprawę siły maksymalnej, hipertrofii, siły wytrzymałościowej i wytrzymałości lokalnej.

Uczestnicy kursu zaawansowanego nauczą się planowania przykładowych jednostek treningowych. Wybrane plany treningowe będą poddane praktyce.

Uczestnicy wyznaczą swoje tętno maksymalne i wykonają trening interwałowy 4x4.

WYKŁADOWCY:

Robert Witkowski "Czajnik" - Fizjoterapeuta, terapeuta manualny (Kaltenborn, Acermann), ukończył szkolenia z zakresu terapii tkanek miękkich, PNF, medycznego treningu terapeutycznego, metody McKenziego i kinesiotapingu. Od prawie 15 lat aktywnie trenuje Capoeira (instruktor 3 stopnia w grupie International Capoeira Raiz), medalista mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w akrobatyce sportowej. Próbował swoich sił również jako zawodnik taekwondo, boksu i muay thai.

 

 

 

 

Jacek Jankiewicz "Apacz" - Specjalista inżynierii biomedycznej, który zaprzągł biomechanikę do "ciężkiej pracy fizycznej". Jako fascynat sportu uczynił z treningu sposób na życie. W codziennej pracy przeplata doświadczenia "naukowe" z treningiem siłowym, budowaniem core stability i pracą w funkcji. Oprócz treningu funkcjonalnego aktywnie uprawia wspinaczkę sportową. Posiada stopień mistrzowski w taekwondo.

 

 

 

 

 

Anna Piotrowska - Magister fizjoterapii. Miłośniczka sportu. Specjalizuje się w ortopedii - urazach, wadach postawy z młodzieżą i dorosłymi. Zajmuje się terapią manualną oraz funkcjonalnym treningiem zdrowotnym. W latach 20013-2016 Fizjoterapeutka - Terapeutka Manualna w Centrum Medycyny i Rehabilitacji ,,Villa Medica". Od 2017r. - Fizjoterapeutka -Terapeutka Manualna w BMK Centrum Rehabilitacji. Wykorzystuje metody terapii manualnej wg Kaltenborna i Evientha, koncepcę PNF, Funkcjonalnego Treningu Zdrowotnego, Kompleksową Terapię Przeciwobrzękową, Terapię Punktów Spustowych, Taśm Anatomicznych, Kinesiotapingu i innych.

 

 

 

CZAS TRWANIA: 3 dni (24 godz. dydaktycznych)

CENA: 990 PLN

Szkolenie certyfikowane!Najbliższe terminy szkoleń