BMK Facebook

Funkcjonalny trening zdrowotny

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST KURS:

Do udziału zapraszamy przede wszystkim trenerów i instruktorów sportu, fizjoterapeutów, lekarzy, trenerzy personalnych, zawodników, osoby aktywne fizycznie

Głównym celem funkcjonalnego treningu zdrowotnego jest poprawa wzorców ruchu w czynnościach życia codziennego.

Funkcjonalny trening zdrowotny nastawiony jest na poprawę zdrowia w  każdym aspekcie życia, którego wymaga pacjent, niezależnie od jego wieku, historii chorobowej/ urazowej, uprawianej dyscypliny sportu, zainteresowań, hobby. Polepszenie wyników sportowych, zmianę kompozycji ciała, redukcję masy ciała, traktujemy jako cele drugorzędne. Poprawa wyglądu sylwetki jest w treningu zdrowotnym równoznaczna z eliminacją dysfunkcji, odpowiednią stabilnością i mobilnością poszczególnych segmentów ciała i zbliżeniem do fizjologii zarówno w warunkach statyki, jak i w ruchu.

PROGRAM SZKOLENIA Funkcjonalny trening zdrowotny charakteryzuje się:

  • - Aktywizacją mięśni głębokich
  • - Odpowiednią kolejnością napięć mięśni – głębokie, stabilizatory i na ich bazie wykonujące ruch mięśnie globalne
  • - Celową kolejnością ćwiczeń
  • - Podkreśleniem potrzebnej części złożonego ćwiczenia
  • - Ćwiczeniem najsłabszego elementu łańcucha
  • - Powtarzalnością ćwiczeń stabilizacyjnych - wiele powtórzeń z małym obciążeniem
  • - Utrwaleniem prawidłowych wzorców ruchu
  • - Zwiększaniem siły mięśni głębokich oraz globalnych – tworzenie rezerwy siłowej w stosunku do obciążeń pokonywanych podczas codziennych czynności
  • - Stałym poprawianiem parametrów krążeniowo – oddechowych, w tym najważniejszego, jakim jest VO2 max
  • - Tworzeniem zdrowych nawyków ruchowych, nawykowego przyjmowania pozycji statycznych

Efektem Treningu Funkcjonalnego ma być powtarzanie przećwiczonych elementów bez świadomości i przypominania sobie o poprawieniu lub ustawieniu sylwetki.

WYKŁADOWCY:

Robert Witkowski "Czajnik"

 

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny (Kaltenborn, Acermann), ukończył szkolenia z zakresu terapii tkanek miękkich, PNF, medycznego treningu terapeutycznego, metody McKenziego i kinesiotapingu. Od prawie 15 lat aktywnie trenuje Capoeira (instruktor 3 stopnia w grupie International Capoeira Raiz), medalista mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w akrobatyce sportowej. Próbował swoich sił również jako zawodnik taekwondo, boksu i muay thai.

 

 

 

Jacek Jankiewicz "Apacz"

 

Specjalista inżynierii biomedycznej, który zaprzągł biomechanikę do "ciężkiej pracy fizycznej". Jako fascynat sportu uczynił z treningu sposób na życie. W codziennej pracy przeplata doświadczenia "naukowe" z treningiem siłowym, budowaniem core stability i pracą w funkcji. Oprócz treningu funkcjonalnego aktywnie uprawia wspinaczkę sportową. Posiada stopień mistrzowski w taekwondo.

 

 

 

 

 

Tomasz Chmielewski

 

Lekarz, (Poradnia Medycyny Sportowej BMK Centrum Rehabilitacji); specjalizuje się w funkcjonalnej ocenie młodych sportowców, korekcji zaburzeń biomechanicznych i medycznych aspektach treningu motorycznego. Jest autorem kilkudziesięciu szkoleń dla fizjoterapeutów, lekarzy i trenerów. W zespole prowadzącym szkolenie odpowiada m.in. za zagadnienia związane z fizjologią wysiłku, suplementacją i urazami narządu ruchu.

 

 

 

 

CZAS TRWANIA: 2 dni (16 godzin dydaktycznych, gdzie 1 godz. dydaktyczna = 45 min)

CENA: 790 PLNNajbliższe terminy szkoleń

24 - 25 marca 2018 (16 godz. dydaktycznych)

Funkcjonalny trening zdrowotny

Prowadzący: Robert Witkowski, Jacek Jankiewicz, Tomasz Chmielewski

Cena: 790 PLN