BMK Facebook

Lepiej zapobiegać niż leczyć - regeneracja i odnowa w sporcie i rekreacji

Ten kurs jest częścią pakietu "MEDYCZNY TRENER PERSONALNY" więcej informacji tutaj -->

 

UCZESTNICY:

trenerzy, instruktorzy sportu, nauczyciele W-F, fizjoterapeuci, pasjonaci sportu

 

Kurs Lepiej zapobiegać niż leczyć. Regeneracja i odnowa w sporcie to unikatowe narzędzie do pracy ze sportowcami. Jest dedykowany fizjoterapeutom i trenerom, którzy chcą zwiększyć swoją świadomość na temat roli regeneracji w przygotowaniu sportowym zawodnika i profilaktyce kontuzji. Podczas zajęć będziemy mówić o tym dlaczego odpowiednia regeneracja organizmu jest niezbędnym elementem profesjonalnego sportu i jak powinno dobierać się zabiegi odnowy w kontekście poszczególnych dyscyplin sportowych. Przede wszystkim jednak przyjrzymy się poszczególnym metodom regeneracji - od tych powszechnie znanych (jak np. saunowanie) aż po innowacyjne terapie z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń fizjoterapeutycznych, znanych z największych klubów sportowych. Nie skupimy się tylko na teorii - uczestnicy będą mogli wypróbować konkretne terapie na własnej skórze i ocenić ich działanie. Poza sprzętem używanym w gabinecie, kursanci poznają również metody regeneracji w warunkach domowych.

Szczególny nacisk podczas zajęć położymy na część praktyczną, dzięki czemu po kursie uczestnicy będą w stanie planować własne sesje regeneracyjne i wykorzystywać je w swojej pracy.

 

PROGRAM:


I Pojęcie regeneracji w sporcie.

- regeneracja a odnowa biologiczna

- znaczenie regeneracji w przygotowaniu sportowym zawodnika

- dobór zabiegów regeneracyjnych

- regeneracja poza gabinetem - kwestia wypoczynku i nawodnienia

II Zabiegi regeneracyjne i ich wpływ na ciało zawodnika presoterapia

- elektrostymulacja mięśniowa

- terapia zimnem (zimne kąpiele i krioterapia GameReady)

- stymulator BodyFlow

- sauna

- elektro neurofeedback

III Zajęcia praktyczne

IV Regeneracja w warunkach domowych

- odzież funkcjonalna

- terapia prekursywna

- rolowanie - jak długo rolować, jakie wałki wybierać, - - przykładowe sposoby rolowania

V Dynamiczne i statyczne rozciąganie, profilaktyka kontuzji

VI Podsumowanie

 


WYKŁADOWCA:

Eliasz Zientara - Fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego. Zagorzały zwolennik regeneracji sportowej, od lat rozbudowuje własny program efektywnej odnowy biologicznej dla sportowców. Od początku swojej pracy współpracuje z klubami sportowymi z Wrocławia i Dolnego Śląska z różnych dyscyplin sportowych - od piłki nożnej, siatkówki i piłki ręcznej, przez lekkoatletykę, aż po zawodników sztuk walki, tenisa czy żużlu. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w placówkach medycznych we Wrocławiu, Łodzi, Kaliszu i Wołowie oraz podczas międzynarodowych imprez sportowych, takich jak Igrzyska Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 i Mistrzostwach Świata Kajak Polo podczas których był fizjoterapeutą Polskiej Kadry Narodowej. Przez kilka sezonów był także fizjoterapeutą WKS Śląsk Wrocław Handball Team.

 

 

 

 

 

 

CZAS TRWANIA: 2 dni

CENA KURSU: 1 190 PLN

Kurs certyfikowany!Najbliższe terminy szkoleń

9 - 10 lipca 2022 (16 godz. dydaktycznych)

Lepiej zapobiegać niż leczyć - regeneracja i odnowa w sporcie i rekreacji

Prowadzący: Eliasz Zientara

Cena: 1190 PLN