Medical Joga
UCZESTNICY: fizjoterapeuci, trenerzy, lekarze, studenci fizjoterapii i medycyny, tancerze, osoby aktywne fizycznie
Celem szkolenia jest pokazanie możliwości zastosowania elementów jogi w rehabiltacji i treningu zarówno w pracy z Pacjentem, jak i osobami aktywnymi fizycznie, dziećmi i młodzieżą. Zajęcia mają charakter praktyczny, a ilość przekazywanej wiedzy teoretycznej została ograniczona do niezbędnego minimum. Od Uczestników wymagamy aktywnego udziału w części treningowej (nie jest konieczne specjalne przygotowanie siłowe / wydolnościowe)
Kurs nie jest szkoleniem dla osób chcących prowadzić zajęcia z jogi. (Uczestnicy nie uzyskują uprawnień instruktorskich). Ma za zadanie przekazać wiedzę i umiejętności pozwalające na wprowadzenie yogi do terapii z pacjentem lub swojego treningu.
PROGRAM SZKOLENIA:
- wprowadzenie do założeń Medical Jogi - wpływ ćwiczeń na gojenie i remodeling tkanek - powięź, mięśnie (w aspekcie fizjologii wysiłku) - dysbalans sił mięśniowych - napięcie pierwotne i wtórne, mięsień krótki i napięty vs mięsień długi i napięty - funkcjonalne i strukturalne zaburzenia równowagi - wzorce oddechowe (fizjologia, patologia, "praca z oddechem") - mięśnie posturalne i fazowe, wzorce skrzyżowań posturalnych - stabilizacja mięśni głębokich – istotność zagadnienia w treningu i terapii - łańcuchy mięśniowo-powięziowe, taśmy anatomiczne - od anatomii do praktycznego zastosowania - terapia funkcjonalna (anatomia, biomechanika, badanie, techniki terapeutyczne) - identyfikacja słabych ogniw łańcucha kinematycznego, projektowanie ćwiczeń - stretching - podstawy anatomiczne i neurofizjologiczne, praktyczne zastosowanie - systemy ćwiczeń rehabilitacyjnych (joga, trening zdrowotny) - joga a zespoły bólowe kręgosłupa i stawów / profilaktyka pierwotna i wtórna urazów - zastosowanie jogi w treningu motorycznym i rehabilitacji osób aktywnych fizycznie - joga w pracy z dziećmi i młodzieżą - możliwości i ograniczenia - joga w nauczaniu prawidłowych wzorców posturalnych, ruchowych i oddechowych - jedno ćwiczenie - kilku pacjentów - progresja obciążeń - propozycje ćwiczeń zastępujących techniki manualne - specyficzne przeciwwskazania w jodze
WYKŁADOWCY:
Hanna Małasiewicz Dyplomowana magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Swoje umiejętności oraz wiedzę zdobyła na studiach, praktykach w szpitalach we Wrocławiu i Częstochowie, przychodniach rehabilitacyjnych oraz stażu w Centrum Medycznym Carolina Medical Center w Warszawie. Doświadczenie z zakresu Fizjoterapii oraz Sportu zyskała poprzez pracę w placówkach medycznych, sportowo - rekracyjnych oraz działając prywatnie. Bazując na zdobytej wiedzy oraz sportowej przeszłości, którą zyskała trenując lekkoatletykę, akrobatykę oraz kończąc Szkołę Kaskaderów Filmowych, chce edukować oraz prowadzić terapię kompleksowo, wykorzystując nowoczesną fizjoterapię w pracy z pacjentem. Stale poszerza swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w wielu kursach zawodowych jako fizjoterapeuta, instruktor Jogi oraz fitnes.
Robert Witkowski "Czajnik" Fizjoterapeuta, terapeuta manualny (Kaltenborn, Acermann), ukończył szkolenia z zakresu terapii tkanek miękkich, PNF, medycznego treningu terapeutycznego, metody McKenziego i kinesiotapingu. Od prawie 15 lat aktywnie trenuje Capoeira (instruktor 3 stopnia w grupie International Capoeira Raiz), medalista mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w akrobatyce sportowej. Próbował swoich sił również jako zawodnik taekwondo, boksu i muay thai.
CZAS TRWANIA: 2 dni (16 godzin dydaktycznych, gdzie 1 godz. dydaktyczna = 45 min)
CENA: 690 PLN
Najbliższe terminy szkoleń
|