BMK Facebook

Szkoła pleców - program profilaktyki i rehabilitacji schorzeń kręgosłupa

UCZESTNICY:

Warsztaty organizowane są pod indywidualne zamówienie klienta.


39% Polaków skarży się na bóle kręgosłupa, a 36% na bóle mięśniowe. Dolegliwości mięśniowo-szkieletowe powodują nie tylko fizyczne cierpienie i utratę możliwości pracy zarobkowej w wymiarze indywidualnym, lecz są także kosztowne dla pracodawców i całej gopsodarki jako całości. Większość dolegliwości mięśniowo-szkieletowych to zaburzenia będące skutkiem wielokrotnego działania na układ ruchu niewiekich sił patologicznych, które sumowane przez lata nieuchronnie prowadzą do „zmęczenia” materiału i upośledzenia funkcji organizmu.

Przedstawiamy Państwu program profilaktyczno-terapeutyczny opracowany przez międzynarodowy zespół specjalistów, oparty na najnowszych osiągnięciach wiedzy medycznej. Prowadzone w formie warsztatów zajęcia pozwalają uczestnikom na zrozumienie patologii związanych z bólami kręgosłupa i opanowanie technik treningowych ukierunkowanych na ograniczenie ich skutków. Prezentowane metody terapeutyczne pokazują postęp jaki dokonał się w diagnostyce i terapii bólowych schorzeń narządu ruchu w przeciągu ostatnich lat.


SKRÓCONY PROGRAM:

- Ergonomia w miejscu pracy – proste i tanie propozycje dostosowania miejsca pracy do indywidualnych potrzeb pracownika (np. Dyn Air,  Ergo Stand,  wykorzystanie ryzy papieru do drukarki).
- Gimnastyka funkcjonalna w miejscu pracy – praktyczny pokaz dla całej grupy.
- Szkoła pleców, trening zachowań profilaktycznych w miejscu pracy - praktyczny pokaz dla całej grupy.
- Zasada P.R.I.C.E. w podstawowych urazach sportowych i kręgosłupowych czyli co zrobić jak  doznało się urazu, a trzeba iść do pracy dokończyć projekt.
- Terapia manualna, czyli wizyta u kręgarza – fakty i mity – pokaz wybranych technik na ochotnikach.
- Floss band/flossing i power banding jako alternatywny sposób na poprawę zakresów ruchu.

WYKŁADOWCA:

Aleksander Kucza - mgr rehabilitacji ruchowej. W pracy zawodowej wykorzystuje wiedzę zgromadzoną w czasie licznych specjalistycznych kursów prowadzonych przez instruktorów z całego świata. Dyplomowany terapeuta metod PNF, Ortopedycznej Terapii Manualnej Kaltenborna i Evjentha oraz metody McKenziego. Jeden z kilku fizjoterapeutów w Polsce, którzy ukończyli kurs Ortopedycznej Terapii Manualej OMT. Wieloletni praktyk i doświadczony szkoleniowiec. PT, OMT.

  

KONTAKT W SPRAWACH ORGANIZACYJNYCH:

Biuro BMK - kom. 603255945, e-mail: kursy@bmk.com.plNajbliższe terminy szkoleń