BMK Facebook

Taping - plastrowanie w fizjoterapii

UCZESTNICY:

Do udziału zapraszamy przede wszystkim fizjoterapeutów, trenerów i instruktorów sportu, trenerów personalnych, zawodników, lekarzy i  osoby aktywne fizycznie.

OPIS SZKOLENIA:

Jednodniowe szkolenie warsztatowe z  podstaw taping / plastrowania w fizjoterapii. Na szkoleniu pokrótce przedstawiona będzie historia kinesiotapingu, omówione zostaną ogólne zasady zastosowania plastrów, wskazania oraz przeciwskazania. Uczestnicy praktycznie przećwiczą na sobie różne techniki plastrowania, m.in. powięziową, więzadłowa, funkcjonalna, limfatyczną, przestrzenną – omówione zostanie również kiedy i w jakim celu zastosować daną metodę. 
Warsztaty te wyposażą Uczestników w podstawową wiedzę i narzędzia wykorzystywania tejpów w fizjoterapii i sporcie.

Po warsztatach będzie możliwość zakupu tapów oraz innych plastrów w okazyjnej cenie. Pełną ofertę tapów znajda Państwo na stronie www.5elementum.eu

PROGRAM SZKOLENIA:

1. Rys historyczny kinesiotapingu
2. Ogólne zasady zastosowania tapingu
3. Wskazania
4. Przeciwskazania
5. BHP plastrowania
6. Informacje dla pacjenta
7. Klej do kinesiotapingu
8. Techniki wykorzystywane w kinesiotapingu:
a. mechaniczna
b. powięziowa
c. przestrzenna
d. więzadłowa
e. funkcjonalna
f. limfatyczna
9. Analiza przypadków
10. Podsumowanie

WYKŁADOWCA:

Eliasz Zientara - Fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego z zawodu i zamiłowania. Od 2013 roku prowadzi własny gabinet. Na co dzień pracuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego SMS Junior Wrocław i dba o dobrą formę młodych sportowców. Dużą część swojej pracy poświęca także profesjonalnej regeneracji sportowej, którą prowadzi w klubach piłkarskich. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. na międzynarodowych imprez sportowych, takich jak Igrzyska Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 i Mistrzostwach Świata Kajak Polo, podczas których był fizjoterapeutą Polskiej Kadry Narodowej oraz Indywidualnych Mistrzostwach European Squash Masters 2017 we Wrocławiu. Przez kilka sezonów był także fizjoterapeutą WKS Śląsk Wrocław Handball Team. Od 2015 roku zajmuje się również szkoleniem fizjoterapeutów, trenerów sportowych i nauczycieli wychowania fizycznego z zakresu gimnastyki korekcyjnej, fizjoterapii w sporcie, tapingu, pierwszej pomocy przedmedycznej i masażu tkanek głębokich.
Ukończył m.in.:
- Kurs Elite Performance Institute Phase 1 – Strength & Conditioning Course
- Szkolenie Functional Integrated Needling for Pain Management
- Szkolenie i warsztaty z „Kształtowania motorycznego w ujęciu funkcjonalnym (FMS)”
- Szkolenie z zakresu oceny funkcjonalnej FMS
- Kurs kinezjotapingu KT1 i KT2
- Kurs terapii punktów spustowych bólu (trigger points) moduł I
- Kurs terapii manualnej wg metodyki dr Ackermann’a
- Kurs hirudoterapii I stopnia
- Leczenie pijawkami
- Szkolenie z zakresu wykorzystania Physioblade.

CZAS TRWANIA: 1 dzień (10 godzin dydaktycznych)

CENA: 490 PLN

Na szkoleniu Uczestnik otrzymuje: skrypt z treściami przekazywanymi na szkoleniu, 3 rolki tapów firmy 5e do pracy podczas szkolenia, certyfikat BMK oraz "pakiet wyjściowy" z tapami 5e.

Eliasz Zientara - Fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego z zawodu i zamiłowania. Od 2013 roku prowadzi własny gabinet. Na co dzień pracuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego SMS Junior Wrocław i dba o dobrą formę młodych sportowców. Dużą część swojej pracy poświęca także profesjonalnej regeneracji sportowej, którą prowadzi w klubach piłkarskich. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. na międzynarodowych imprez sportowych, takich jak Igrzyska Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 i Mistrzostwach Świata Kajak Polo, podczas których był fizjoterapeutą Polskiej Kadry Narodowej oraz Indywidualnych Mistrzostwach European Squash Masters 2017 we Wrocławiu. Przez kilka sezonów był także fizjoterapeutą WKS Śląsk Wrocław Handball Team.
Od 2015 roku zajmuje się również szkoleniem fizjoterapeutów, trenerów sportowych i nauczycieli wychowania fizycznego z zakresu gimnastyki korekcyjnej, fizjoterapii w sporcie, tapingu, pierwszej pomocy przedmedycznej i masażu tkanek głębokich.
Ukończył m.in.:
- Kurs Elite Performance Institute Phase 1 – Strength & Conditioning Course
- Szkolenie Functional Integrated Needling for Pain Management
- Szkolenie i warsztaty z „Kształtowania motorycznego w ujęciu funkcjonalnym (FMS)”
- Szkolenie z zakresu oceny funkcjonalnej FMS
- Kurs kinezjotapingu KT1 i KT2
- Kurs terapii punktów spustowych bólu (trigger points) moduł I
- Kurs terapii manualnej wg metodyki dr Ackermann’a
- Kurs hirudoterapii I stopnia -  Leczenie pijawkami
- Szkolenie z zakresu wykorzystania Physioblade.Najbliższe terminy szkoleń