BMK Facebook

KTPP - Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa i Powięziowa

 


UCZESTNICY:

 

fizjoterapeuci, masażyści, osteopaci, lekarze

Szkolenie akredytowane przez Międzynarodowa organizacja FDM (IFDMO)


UWAGA!

Kursy metody FDM dofinansowywane są z funduszy unijnych poprzez Bazę Usług Rozwojowych - usługi rozwojowe.
www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl

Niepowiązane z Bazą możliwości dofinansowania w ramach projektów unijnych można wyszukać na stronie Ministerstwa Rozwoju:
www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/skorzystaj/


OPIS SZKOLENIA:

Szkolenie prezentuje Kompleksową Terapię Przeciwobrzękową i Powięziową, jako podstawową metodę w terapii obrzęku limfatycznego. KTPP obejmuje naukę Manualnego Drenażu Limfatycznego (MDL) w warunkach fizjologii jak i usuniętych węzłów chłonnych, bandażowania (kompresjoterapii) a także elementów pracy powięziowej, nieodzownej w procesie redukcji obrzęku. Część kursu, poświęcona powięzi jest częścią nową, wynikającą z połączenia doświadczeń w pracy z pacjentami obrzękowymi z istniejącą wiedzą o powięzi. Program zawiera więc techniki likwidacji blizn wysokobiałkowych i zwłóknień, naukę korekcji ułożenia powięzi powierzchownej, mobilizację blizn, redukcję powrózków, opracowanie troczków skórnych, będących barierą w odpływie chłonki. Dzięki temu praca ukierunkowana na redukcję obrzęku staje się wielopłaszczyznowa i obejmuje wiele elementów, których połączenie podnosi skuteczność terapeutyczną.

Wiedza z KTPP wykorzystywana jest z powodzeniem w terapii: obrzęków limfatycznych (pierwotnych oraz wtórnych po usunięciu węzłów chłonnych), obrzęków pourazowych, w niewydolności żylnej, obrzęków lipidowych, blizn (również po oparzeniach), przy terapii antycellulitowej i wielu innych.

Istotną i unikatową częścią kursu KTPP jest dokładne przedstawienie anatomii i fizjologii układu limfatycznego oraz warstw powięzi, skorelowanych z naczyniami limfatycznymi i mającymi wpływ na ich przebieg i pracę. Kursanci nauczą się też elementów diagnozy aby kwalifikować i rozpoznawać obrzęki, poznać wskazania i przeciwwskazania do terapii. Poznają procesy, które prowadzą do powstawania obrzęku, dzięki czemu będą w stanie zrozumieć zaistniałe procesy patologiczne i dobrać elementy terapii.

W czasie kursu uczestnicy zdobędą wiedzę teoretyczną aby zrozumieć anatomię i funkcjonowanie układu limfatycznego oraz umiejętności praktyczne, w postaci wielu technik do zastosowania w pracy z obrzękami.

WYKŁADOWCA:

Robert Faryj - z wykształcenia jest fizjoterapeutą oraz certyfikowanym przez IFDMO instruktorem metody FDM. Od wielu lat szkoli fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy i trenerów oraz instruktorów sportu z zakresu Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej (KTP), Tensiotapingu®, Medical Fitness i Qi-Bo®. Na stałe żyje w krainie tysiąca jezior na Mazurach. Pracuje jako fizjoterapeuta w Warszawie i Piszu, głównie z pacjentami ortopedycznymi i obrzękowymi. Jest wynalazcą "Opatrunku Limfatycznego", służącego do zwalczania obrzęków limfatycznych. Obok prac badawczych, zawodowych jak i szkoleniowych jest trenerem Brazylijskiego Jiu Jitsu, Mixed Martial Arts i Qi-Bo®.

 

CZAS TRWANIA: 4 dni (32 godz. dydaktyczne)

CENA: 3000 PLN

Szkolenie certyfikowane!

Szkolenie współorganizowane z Akademią Angitia.

 

Nowa edycja szkolenia modułowego w Łodzi:
I cz: 19 - 20.09.2020 (osoby zapisujące się na I cz. są automatycznie zapisane na 2 cz.)
II cz: 26 - 27.09.2020



Najbliższe terminy szkoleń

27 - 30 maja 2021 (32 godz. dydaktyczne)

KTPP - Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa i Powięziowa

Prowadzący: Robert Faryj

Cena: 3000 PLN