BMK Facebook

Terapia tkanek miękkich w pediatrii

UCZESTNICY:

fizjoterapeuci, lekarze, studenci (min. III rok nauki)

Prezentacja technik z zakresu działań na tkance miękkiej / układzie kostnym dziecka.  Uczestnicy poznają zasady pracy z niemowlęciem (także wcześniakiem) oraz z dzieckiem starszym. Szkolenie realizowane jest w formule warsztatów. Spektrum omawianych problemów obejmuje m.in. choroby nerwowo-mięśniowe, MPD, wrodzoną łamliwość kości, stany po urazach, zabiegach operacyjnych oraz pracę z dzieckiem w intensywnej opiece medycznej oraz z dzieckiem hospicyjnym.

Techniki prezentowane podczas szkolenia stanowią propozycję praktycznego wykorzystania (w oparciu o przykładu z codziennej pracy) technik uznanych koncepcji pracy z Pacjentem - Lewita, Mulligana, Kabata, Vojty, metodyka dynamicznego plastrowania - kinesiotaping, techniki oddechowe.

PROGRAM SZKOLENIA:

1. Anatomia - odświeżenie wiadomości
2. Biomechanika i kinezjologia
3. Łańcuchy mięśniowe
4. Techniki mięśniowe w oparciu o łańcuchy mięśniowe
5. Techniki powięziowe
6. Punkty spustowe
7. Nauka układania ciała do pracy czyli ISTOTNOŚĆ pozycji wyjściowej
8. Dobieranie technik w zależności od kategorii wiekowej Pacjenta
9. Terapia manualna wcześniaka - teoria - możliwości pracy w cieplarce

Kurs rozwijający poświęcony będzie terapii wcześniaka w NICU oraz noworodka.

WYKŁADOWCA:

mgr Alina Wojciechowska - Specjalista z zakresu fizjoterapii pediatrycznej i ginekologiczno-położniczej. Certyfikowany międzynarodowy terapeuta Vojty, autor oraz współautor publikacji z zakresu fizjoterapii, prelegent wielu konferencji. Tytuł mgr fizjoterapii uzyskała w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, obecnie doktorantka i pracownik dydaktyczny Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, konsultant i terapeuta z zakresu fizjoterapii pediatrycznej w Przychodni w Londynie. Specjalizuje się w terapii wcześniaków. Ponadto jako terapeuta manualny pracuje z kobietami ciężarnymi przygotowując je do porodu, łagodząc dolegliwości bólowe oraz skutki poporodowe (blizny, nietrzymanie moczu, zespoły bólowe kręgosłupa, otyłość). Jako terapeuta pediatryczny specjalizuje się w terapii manualnej dzieci oraz w neurostymulacji rozwojowej. Jej pacjenci to dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, z asymetriami, wadami postawy. Wieloletnie doświadczenie zdobyła pracując oraz odbywając staże w specjalistycznych ośrodkach medycznych, klinikach uniwersyteckich. Aktywnie pogłębia swoją wiedzę teoretyczną oraz warsztat pracy na kongresach, kursach, szkoleniach. Sama jako instruktor prowadzi szkolenia dla personelu medycznego z zakresu terapii manualnej w ginekologii i położnictwa oraz neurologii dziecięcej. Poza personelem medycznym jako certyfikowany instruktor posiada również ofertę dla rodziców oraz przyszłych rodziców z zakresu masażu niemowlęcego tj. Masażu Shantala.

CZAS TRWANIA: 2 dni (16 godzin dydaktycznych)

CENA: 840 PLN

Szkolenie certyfikowane!Najbliższe terminy szkoleń