BMK Facebook

Trening motoryczny (taniec, balet, gimnastyka artystyczna)

 

 

 

 

 

UCZESTNICY:

osoby prowadzące zajęcia taneczne, baletowe i gimnastyczne, choreografowie szkół baletowych, zainteresowani tancerze i zawodnicy, fizjoterapeuci, lekarze

UWAGA: Od kilku lat obowiązują w Polsce nowe przepisy dotyczące zasad kwalifikacji dzieci i młodzieży do zajęć sportowych. Niestety, dokonując nowelizacji prawa, nie uwzględniono w jego zapisach wszelkich form tanecznych, które dla tysięcy osób są podstawową aktywnością ruchową. Pracując od kilku lat z tancerzami dostrzegamy problemy profilaktyki, prawidłowego budowania planu tzw. treningu ogólnorozwojowego i zagadnień związanych z powrotem do zdrowia po urazach narządu ruchu. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w warsztatach poświęconych treningowi motorycznemu w tańcu, balecie i gimnastyce artystycznej wzbogaci warsztat pracy każdej osoby zainteresowanej tą formą ruchu.

forma zajęć: warsztaty

PROGRAM SZKOLENIA:

- trening motoryczny - koncepcja, możliwości i ograniczenia
- anatomia funkcjonalna (m.in. rola stabilizacji łopatki i zegara łopatkowo-ramiennego w port de bras, łańcuch mięśniowy w arabesque, optymalizacja developpe, rola zginacza długiego palucha)
- stabilizacja centralna - gorset mięśniowy (królowa łabędzi, jazowy layout - jak się to robi???)
- "rozciąganie" - m.in. praca na powięzi i izolowanych grupach mięśniowych, rozciąganie w funkcji...
- możliwości zastosowania treningu plajometrycznego w pracy z tancerzami
- ocena motoryczna - metody (m.in. koordynacjomierz, flamingo balance, test Hirtza, test rytmizacji ruchów Johnson-Metheny, testy gibkości), wnioski, projektowanie procesu treningowego
- propozycje ćwiczeń i elementów treningu
- profilaktyka urazów narządu ruchu (specyfika pracy z mężczyznami i kobietami)
- powrót do aktywności ruchowej po urazie - od pełnego ROM do treningu funkcjonalnego
- sytuacje szczególne - dzieci i młodzież

WYKŁADOWCY:

Tomasz Chmielewski - lekarz (Poradnia Medycyny Sportowej); specjalizuje się w funkcjonalnej ocenie młodych sportowców, korekcji zaburzeń biomechanicznych i medycznych aspektach treningu motorycznego. Jest autorem kilkudziesięciu szkoleń dla fizjoterapeutów, lekarzy i trenerów. Regularnie prowadzi indywidualne treningi dla tancerzy i zawodniczek gimnastyki artystycznej.

 

 

 

 

 

 

CZAS TRWANIA: 1 dzień ( 8 godzin dydaktycznych, gdzie 1 godz. dydaktyczna = 45 min)

CENA: 400 PLNNajbliższe terminy szkoleń