BMK Facebook

Zaburzenia postawy u dzieci i młodzieży aktywnych fizycznie

UCZESTNICY: fizjoterapeuci

 

FORMA KSZTAŁCENIA: I moduł teoretyczny (webinar - bez włączonych kamer / mikrofonów - pytania na czacie) + II moduł praktyczny (stacjonarnie na sali)

 

OPIS SZKOLENIA:

Sport dzieci i młodzieży. Piłka nożna, pływanie, sporty gimnastyczne, taniec... praktycznie w każdej z tych dyscyplin dochodzi do stopniowego obniżenia granicy wieku rozpoczęcia rywalizacji i zdobywanie kolejnych etapów specjalizacji sportowej. Niestety bardzo często za nabywaniem kolejnych kompetencji zawodniczych nie nadąża proces przygotowania ogólnorozwojowego młodych sportowców. Na porządku dziennym jest pomijanie istotnych z punktu widzenia rozwoju motorycznego etapów treningu. Bo nie ma czasu, bo już za chwilę zawody, bo taka jest presja Rodziców... Jeżeli popatrzymy dodatkowo na temat przez pryzmat obniżenie ogólnej sprawności fizycznej dzieci i młodzieży, narastającej plagi otyłości i zwiększonej ilości godzin spędzanych przed monitorem komputera to otrzymamy typowy obraz młodego sportowca, który często osiąga dobre / doskonałe wyniki w swojej dyscyplinie nie mając równocześnie opanowanych podstawowych wzorców ruchowych. Piłkarz nie potrafiący zrobić przysiadu, zgarbiony pływak czy gimnastyczka ze skoliozą to codzienność w poradni medycyny sportowej. Większość tych zaburzeń skutkuje na pewnym etapie dotarciem do granicy możliwości sportowych i / lub wystąpieniem dolegliwości bólowych. Coraz częściej świadomi Rodzice szukają wsparcia dla swojego dziecka trafiając do gabinetów fizjoterapeutycznych czy rozpoczynając współpracę z trenerami przygotowania motorycznego.

Zapraszamy na szkolenie oparte na kilkunastu latach doświadczeń prowadzącego w pracy z młodymi sportowcami. Pracy lekarskiej, pracy trenerskiej. Pracy z grupami naborowymi i Zawodnikami klasy mistrzowskiej.

 

PROGRAM SZKOLENIA:


MODUŁ I (online)

1. Postawa ciała. Wzorce posturalne i wzorce ruchowe.

2. Postawa idealna czy optymalna?

3. Najczęstsze zaburzenia postawy u młodych sportowców.

4. Wpływ postawy ciała na technikę sportową.

5. Fakty i mity na temat korekty zaburzeń postawy ciała (pływanie, wkładki do obuwia, rozciąganie osłabia mięśnie...)

6. Kontuzjogenne wzorce ruchowe.

7. Budowanie strategii treningu medycznego w zaburzeniach postawy ciała.

 

WYKŁADOWCA: Tomasz Chmielewski

CZAS TRWANIA: 3 godziny (2.03.2021 od godz. 18:00 do 21:00)

CENA: 99 PLN

 

 

MODUŁ II (stacjonarny na sali)

1. Postawa ciała - zasady oceny funkcjonalnej.

2. Zaburzenia krzywizn kręgosłupa.

3. Obręcz barkowa / stabilizacja łopatki.

4. Miednica / stabilizacja miednicy w podporze jednonóż

5. Zaburzenia osi kończyn dolnych.

6. Dysbalans mięśniowy.

7. Optymalizacja wzorców posturalnych i ruchowych.

 

WYKŁADOWCY:

Tomasz Chmielewski -  (sportdoctor.pl) - lekarz (certyfikat Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej), trener przygotowania motorycznego, akredytacja do prowadzenia części lekarskiej egzaminu kończącego cykl szkolenia terapii manualnej koncepcji Kaltenborn-Evjenth. Ponad 20 lat doświadczeń zawodowych... konsultacje lekarskie i trenerskie, tysiące godzin przeprowadzonych treningów, opieka medyczna w trakcie zgrupowań i zawodów, planowanie i realizacja indywidualnych planów treningowych, prowadzenie szkoleń. Ciągła nauka, rozwiązywanie problemów, analiza sukcesów i porażek + pasja do dzielenia się wiedzą.

Główne obszary zainteresowania to długofalowy rozwój młodego sportowca, przygotowanie motoryczne Zawodników, profilaktyka i leczenie urazów przeciążeniowych narządu ruchu oraz aspekty medyczne pracy z osobami aktywnymi fizycznie (zaburzenia funkcji tarczycy, insulinooporność, probiotykoterapia,...). Od kilku lat współpracuje z Polskim Związkiem Gimnastycznym i Ogólnokształcącymi Szkołami Baletowymi.

 

 

Mateusz Makulik - Terapeuta manualny, absolwent Akademii Medycznej oraz Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Trener personalny. Uczestnik wielu szkoleń podyplomowych, m.in.: OMT Kaltenborn-Evjenth, Terapia Manualna wg Mulligana, Terapia Manualna wg Dr Ackermana, PNF, Kinesiotaping w sporcie i rehabilitacji, oraz wiele innych. Aktualnie również tłumacz na szkoleniach OMT Kaltenborn-Evjenth.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


CZAS TRWANIA: 2 dni (16 h dydaktycznych)

CENA: 790 PLN

Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe (plik pdf + skrypt)

 

UWAGA!
Przy zakupie całego kursu: I + II moduł = CENA SPECJALNA 840 złNajbliższe terminy szkoleń